Knjižnični red

Vsak človek je zase svet,
čuden, svetal in lep
kot zvezda na nebu …
(odlomek iz Pavčkove pesmi Pesem o zvezdah)

V skladu s 4. členom pravil vzgojno-izobraževalnega zavoda OŠ Preserje pri Radomljah sprejme ravnateljica:

KNJIŽNIČNI RED

Članstvo in izkaznica

Vsi učenci in delavci šole so člani šolske knjižnice. Izjemoma so lahko člani knjižnice tudi drugi. Članarine ni. Ob vpisu prejmejo uporabniki knjižnice knjižnično izkaznico, s katero si lahko brezplačno izposojajo knjige. Velja za ves čas šolanja. Knjižnica je že v sistemu COBISS.

Čas odprtosti

Knjižnica je za izposojo gradiva odprta vsak dan od 7.30 do 8.15, med odmori in po pouku do 14.30. Čitalnica je odprta vsak dan od 7.30 do 14.00 ure, razen kadar poteka v knjižnici pouk. Kadar je knjižničarka odsotna, visi na vratih knjižnice obvestilo. Učenci prve triade hodijo v šolsko knjižnico enkrat tedensko, posamezni učenci – dobri bralci lahko večkrat. Zaradi velikega števila učencev je narejen tudi interni urnik izposoje za 2. in 3. razrede.

Izposoja knjižničnega gradiva, izposojevalni rok

Uporabniki knjižnice si lahko izposojajo knjige na dom ali v čitalnici.